Burry, 2 Yeni Bankaya İşaret Etti

2008 yılındaki konut krizini tahmin etmesiyle ünlenen Amerikalı yatırımcı Michael Burry, Silicon Valley Bank ve Signature Bank'ın iflası hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Mart 24, 2023 - 04:27
Temmuz 23, 2023 - 17:05
 0  29
Burry, 2 Yeni Bankaya İşaret Etti

2008 krizini bilen Burry, 2 yeni bankaya işaret etti. 2008 yılındaki konut krizini tahmin etmesiyle ünlenen Amerikalı yatırımcı Michael Burry, Silicon Valley Bank ve Signature Bank'ın iflası hakkında yeni bir açıklama yaptı.

2008 krizini anlatan 2015 yapımı Big Short filminde ünlü oyuncu Christian Bale'in canlandırdığı Burry, sosyal medya hesabından "Tehlikeli bankalar" grafiği yayınladı. Daha önce SVB'nin batması için "gerçek bir tehlike görmüyorum" diyen Burry, bu kez iflas eden iki bankanın "en yüksek sigortasız mevduata sahip" olduğuna dikkat çekti. Burry'nin yayınladığı tabloda "yüksek sigortasız mevduat"a sahip iki banka dikkat çekti: Comerica ve US Bancorp...

İki yatırım bankası birleşiyor

US Bancorp sözcüsü Burry'ye şu yanıtı verdi: "Mevduat akışlarımız yalnızca istikrarlı değil, her gün yeni hesaplar ve yeni müşteriler ekliyoruz." Öte yandan Londra merkezli yatırım bankaları Cenkos Securuties ile finnCap Group'un tamamı hisse senedi karşılığında birleşme kararı aldığı açıklandı.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sosyal Sorunlar Türkiye'nin toplumsal sorunları her yurttaşı yakından ilgilendiren konuların başında geliyor. Çözüm üretmek için birlik ve beraberlik gerekiyor. Ülkemize hizmet etmek ve sorunlara çözüm bulmak için topluluk hareketine katılın.